Infolinka 042/444 2110
Objednávky 0905568500

Slabý FM signál autorádia.

Pri výmene originálneho (takzvaného OEM)  autorádia za autorádio neoriginálne sa často stáva, že nové autorádio nemá taký príjem staníc ako to pôvodné. Skrátka „nechytá“ stanice, respektíve signál je rušený, šumí a podobne. Obzvlášť sa tento nedostatok prejavuje mimo miest, kde je  signál z vysielača slabší než v meste.

Príčin slabého signálu môže byť viac, ale najčastejším dôvodom je – nenapájaná anténa. Väčšina automobilov ( hlavne s anténou v zadnej časti strechy)má  aktívnu anténu v ktorej základni sa nachádza anténny zosilňovač. A ten, ako každé elektrické zariadenie musí byť napájaný 12V. Pôvodné autorádio napájalo anténu priamo, ale akékoľvek nové autorádio takúto schopnosť nemá, preto je nutné inštalovať – vložiť medzi anténny kábel a nové autorádio – napájač anténneho zosilňovača.

Tieto napájača sa rozlišujú podľa koncoviek, ktorými sú osadené pri výrobe. Medzi najčastejšie používané napr. v starších automobiloch zn. Škoda, VW, Audi patrí tento napájač anténneho zosilňovača. Pre novšie modely uvedených značiek, ale aj iným automobilov treba použiť takýto napájač. V prípade, že si nie ste istý výberom vhodného napájača radi Vám poskytneme radu ako aj montáž vhodného napájača v našich kontaktných miestach a u obchodných partnerov.Produkty sú určené pre odbornú montáž v auto-elektro dielňach  resp. v autorizovaných servisoch.

Majitelia vozidiel s anténou v prednej časti vozidla môžu mať podobný problém pri výmene rádia. Ich anténa však nie je aktívna, nemá zosilňovač a vtedy je potrebné použiť napríklad tento externý zosilňovač FM signálu.

Druhým najčastejším dôvodom slabého signálu autorádia môže byť chybná anténa. Príčinami chybnej antény ako aj výberu novej vhodnej pre Vaše auto sa venujeme v samostatnom článku.

Rýchle dodanie

Doprava zdarma nad 100€

Online podpora

V prípade potreby nás kontakujte e-mailom alebo telefonicky

Overená kvalita

Dodávame kvalitné a overené produkty